O cibetkové kávě, její pravosti a ceně

 

Co je opravdu cibetková káva?

Cibetka je malá šelma vzhledově podobná mývalovi, která se živý hmyzem a tropickými plody. Vyskytuje se právě v těch oblastech, kde se pěstuje kávovník. Cibetka je známá svou vybíravostí. Urputně hledá jen ty nejzralejší plody. V případě, kdy si začne pochutnávat na plodech kávovníku (malé červené bobulky, uvnitř kterých je zrnko kávy), vybírá jen ty nejzralejší bobulky. A právě v těch nejzralejších bobulkách je ta nejlepší zrnko kávy. Cibetka je sní, bobulky prochází zažívacím traktem zvířete, kde stráví veškerou dužninu plodu, avšak zrnko kávovníku vyloučí, jelikož je v zažívacím ústrojí cibetky nevstřebatelné. Tudíž když hledači trusů cibetek naleznou její exkrement, vyberou z něj jen ty nejlepší zrnka. Ty se následně očistí, upraží a uvaří se z nich ta slavná cibetková káva.

 

Pozor! na falešnou cibetkovou kávu

Nejenom, že nelze poznat, jestli káva prošla zažívacím traktem cibetky a můžete si tak snadno koupit předraženou běžnou kávu, ale existuje ještě jeden podstatný nešvar. Tím, že projde kávové zrno cibetčiným zažíváním se z kávy nestane nic lepšího, než z jiných zrnek. Často se totiž stává, že cibetka je držena v zajetí u lidí, kteří ji „ládují“ kávovými zrnky, které po vyloučení z cibetky prohlašují za cibetkovou kávu. To je však podfuk!

Podstatou všeho je, že cibetková káva musí vzejít z cibetky, která žije volně v přírodě a je čistě na ni, jaké bobulky si vybere. Jde totiž výhradně o to, aby měla vlastní volbu, protože jen ona dokáže vybrat ty nejlepší zrnka.

 

Kde cibetkovou kávu najdeme?

Takže si dávejte pozor na falešnou kávu z cibetek. Cibetkovou kávu lze především zajistit jen v oblastech, kde dochází k pěstování kávy a kde se i cibetka vyskytuje. V Českých obchodech naleznete jen tu, která byla násilím cibetce v zajetí podstrčena a nebo tu, kterou cibetka ani nesnědla.

Na opravdu pravé cibetkové kávě si můžete pochutnat u místních pěstitelů, kde vám ji připraví i zdarma. Takže navštivte Etiopii, Kolumbie nebo v podobných destinacích.

 

Máme pro Vás typ!

Zkuste Kávu do kapsy. Naše šikovné kávové filtry, které jsou již naplněné namletou čerstvou kávou z těch nejlepších světových pražíren, vás přesvědčí, že žádný kávovar nepotřebujete. Jestli jste doma, v práci či na cestách, stačí vytáhnout šikovný pytlík a připravit si dokonalou kávu do 2 minut. Postačí vám jen hrnek a horká voda.

O co se jedná? Podívejte se na postup přípravy, ohromí vás jeho jednoduchost

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
eco
Myslíme na životní prostředí

Zatím naše filtrační sáčky nejsou humusovatelné, ale usilovně na tom pracujeme. Již tento rok, chceme začít výrobu ze zcela kompostovatelných materiálů.

Již nyní však děláme pro životní prostředí maximum. Můžete nám zaslat naše obaly, my vám proplatíme náklady na dopravu a my obaly ekologicky a smysluplně zlikvidujeme. Před odesláním filtračních sáčků je potřeba, abyste je zbavili kávové sedliny. Tu můžete použít třeba na ekologický kompost. Minimální množství vámi odeslaných použitých obalů je 1 kg.

Před odesláním je potřeba nás kontaktovat, sdělíme vám informace o odeslání.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení