O cibetkové kávě, její pravosti a ceně

 

Co je opravdu cibetková káva?

Cibetka je malá šelma vzhledově podobná mývalovi, která se živý hmyzem a tropickými plody. Vyskytuje se právě v těch oblastech, kde se pěstuje kávovník. Cibetka je známá svou vybíravostí. Urputně hledá jen ty nejzralejší plody. V případě, kdy si začne pochutnávat na plodech kávovníku (malé červené bobulky, uvnitř kterých je zrnko kávy), vybírá jen ty nejzralejší bobulky. A právě v těch nejzralejších bobulkách je ta nejlepší zrnko kávy. Cibetka je sní, bobulky prochází zažívacím traktem zvířete, kde stráví veškerou dužninu plodu, avšak zrnko kávovníku vyloučí, jelikož je v zažívacím ústrojí cibetky nevstřebatelné. Tudíž když hledači trusů cibetek naleznou její exkrement, vyberou z něj jen ty nejlepší zrnka. Ty se následně očistí, upraží a uvaří se z nich ta slavná cibetková káva.

 

Pozor! na falešnou cibetkovou kávu

Nejenom, že nelze poznat, jestli káva prošla zažívacím traktem cibetky a můžete si tak snadno koupit předraženou běžnou kávu, ale existuje ještě jeden podstatný nešvar. Tím, že projde kávové zrno cibetčiným zažíváním se z kávy nestane nic lepšího, než z jiných zrnek. Často se totiž stává, že cibetka je držena v zajetí u lidí, kteří ji „ládují“ kávovými zrnky, které po vyloučení z cibetky prohlašují za cibetkovou kávu. To je však podfuk!

Podstatou všeho je, že cibetková káva musí vzejít z cibetky, která žije volně v přírodě a je čistě na ni, jaké bobulky si vybere. Jde totiž výhradně o to, aby měla vlastní volbu, protože jen ona dokáže vybrat ty nejlepší zrnka.

 

Kde cibetkovou kávu najdeme?

Takže si dávejte pozor na falešnou kávu z cibetek. Cibetkovou kávu lze především zajistit jen v oblastech, kde dochází k pěstování kávy a kde se i cibetka vyskytuje. V Českých obchodech naleznete jen tu, která byla násilím cibetce v zajetí podstrčena a nebo tu, kterou cibetka ani nesnědla.

Na opravdu pravé cibetkové kávě si můžete pochutnat u místních pěstitelů, kde vám ji připraví i zdarma. Takže navštivte Etiopii, Kolumbie nebo v podobných destinacích.

 

Máme pro Vás typ!

Zkuste Kávu do kapsy. Naše šikovné kávové filtry, které jsou již naplněné namletou čerstvou kávou z těch nejlepších světových pražíren, vás přesvědčí, že žádný kávovar nepotřebujete. Jestli jste doma, v práci či na cestách, stačí vytáhnout šikovný pytlík a připravit si dokonalou kávu do 2 minut. Postačí vám jen hrnek a horká voda.

O co se jedná? Podívejte se na postup přípravy, ohromí vás jeho jednoduchost

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.