Je káva zdraví škodlivá? Je káva zdravá?

Káva je jednoznačně zdraví prospěšná. A tohle tvrzení potvrzují všechny moderní studie v celém světě. V tomto článku se nebudeme odkazovat na žádné konkrétní studie, pouze shrneme několik  faktů, které jsme v nich vyčetli. Konkrétní tvrzení potvrzené čísly si můžete vyhledat kdekoliv na internetu.

 zdraví

Kofein a závislost

Dříve byly kávě přisuzovány nejrůznější negativní účinky na zdraví lidského organismu. Ty však byli, již před delší dobou vyvráceny a žádný negativní vliv není znám. Pouze jediné co stojí za zmínku je to, že když se káva konzumuje často a pravidelně, vzniká na kofein rezistence. To znamená, že neúčinkuje stejně jako na začátku konzumování, avšak člověk si na kofein zvykne a povzbuzovací pocit přichází postupně s vyšším množstvím přijatého kofeinu.

 

Vylučování

Také byla vyvrácena tvrzení, že kofein odvodňuje. Bylo zjištěno, že neodvodňuje, avšak pouze mírně dráždí vylučovací ústrojí a tudíž člověk dříve pocítí pocit vylučování. Nevyloučí vody však více než bez přijetí kofeinu.

 

Krevní tlak

Zvyšuje krevní tlak? Ano zvyšuje, ale jen dočasně v rámci několika minut, případně hodin. Zvýšení tlaku trvá přibližně tak dlouho, jako pocit povzbuzení. A bylo zjištěno, že i zvýšení tlaku je součástí rezistence. To znamená, že postupnou a častou konzumací kávy se zvyšování tlaku mírní.

Dalšími tvrzeními, typu že káva způsobuje impotenci, infarkt či mrtvici se nebudeme zabývat, tyto a další podobné mýty jsou zcela zcestné.

 

Kdy může být káva nebezpečná? 

Nepříznivý vliv při konzumaci kávy může mít však její stupeň pražení. Ve chvíli, kdy je káva přepražena do velice tmavé barvy až do černa, může mít rakovinotvorné účinky. Při přepražení vznikají karcinogenní látky, které také vznikají třeba v přepáleném oleji. Káva do kapsy je vždy pražena na stupeň pražení, který je vzdálený nezdravému stupni pražení. U nás je káva pod drobnohledem a zaručujeme se za kvalitu. To si můžete i sami ověřit, při zakoupení zrnkové kávy, kde si stupeň pražení můžete prohlédnout na vlastní oči.

 

Káva a současnost

Všechny moderní studie potvrzují, že káva je zdraví prospěšná. Obsahuje velké množství antioxidantů, dokonce větší než je v zelenině a v ovoci. Ve studiích bylo potvrzeno, že náruživí konzumenti kávy (cca 6 káv denně) se dožívají vyšší věku a mají výrazně lepší zdravotní stav během života. Pozor byste si však měli dát při konzumaci kávy s cukrem, smetanou či plnotučným mlékem. V tu chvíli se káva stává kaloricky výraznou a je jen na vás, zdali jste schopni tyto kalorie spálit.

Tudíž časté pití kávy doporučujeme a nemusíte mít nejmenší obavy o své zdraví, pokud tedy zvolíte kvalitní kávu a vhodně si ji připravíte. 

Zkuste Kávu do kapsy. Naše šikovné kávové filtry, které jsou již naplněné namletou čerstvou kávou z těch nejlepších světových pražíren, vás přesvědčí, že žádný kávovar nepotřebujete. Jestli jste doma, v práci či na cestách, stačí vytáhnout šikovný pytlík a připravit si dokonalou kávu do 2 minut. Postačí vám jen hrnek a horká voda.

O co se jedná? Podívejte se na postup přípravy, ohromí vás jeho jednoduchost

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
eco
Myslíme na životní prostředí

Zatím naše filtrační sáčky nejsou humusovatelné, ale usilovně na tom pracujeme. Již tento rok, chceme začít výrobu ze zcela kompostovatelných materiálů.

Již nyní však děláme pro životní prostředí maximum. Můžete nám zaslat naše obaly, my vám proplatíme náklady na dopravu a my obaly ekologicky a smysluplně zlikvidujeme. Před odesláním filtračních sáčků je potřeba, abyste je zbavili kávové sedliny. Tu můžete použít třeba na ekologický kompost. Minimální množství vámi odeslaných použitých obalů je 1 kg.

Před odesláním je potřeba nás kontaktovat, sdělíme vám informace o odeslání.