Náš příběh

Náš příběh

Bylo nebylo, aneb jak to celé začalo.

 

 

 

Rok 2011

Kdysi dávno, tam někde hluboko, daleko na Moravě, si jeden obyčejný kluk obsadil garáž a začal stloukat dřeva dohromady. Při bakalářském studiu si během 3 let začal stavět KoloKavárnu.

Rok 2014

Když po mnoha pokusech Kavárna skutečně začala fungovat bez větších obtíží, spojil své síly s Monikou a přivezl své dílo do Pardubic. A tak to celé začalo, pokračuje dál a roste. KoloKavárny se dál rozvíjejí a my s nimi.

Rok 2015

Protože celá naše kavárenská parta, všichni rádi cestujeme, rádi zkoušíme nové věci, ochutnáváme kávy, espressa, mléka, kombinace, všude tam, kde jen nám to příležitost dovolí. Přivážíme si inspiraci ze všech koutů světa. Učíme se, vzděláváme se a hledáme, co nám chutná a jako správný „kafe“ nakopne. A ne pokaždé se setkáme s dobrým zážitkem.

Jistota dobré kávy nám tak začala dost chybět. Především tam, kde není možné s sebou do baťůžku zabalit celý arzenál na domácí přípravu kávy.

Proto jsme začali hledat nějakou alternativu.

Inspiraci jsme získali ve Vietnamu, kde nám poprvé připravili kávu přes speciální filtr. Od té doby jsme si tento filtr zamilovali a začali si chystat naši kávu všude tam, kde nás příprava kávy spíše mrzela nebo jsme se odmítli spokojit s kávou rozpustnou.

Rok 2016

Začali jsme připravovat naši kávu „Na Cesty“ i pro naše zákazníky. Postupně jsme ji přejmenovali na Kavá do Kapsy. To ji vystihuje nejlépe.

Rok 2019

Všechny části výroby provádíme sami a máme je tak dokonale pod dohledem. Víme tak naprosto přesně, co se s kávou po celou dobu děje, aby byla co nejlepší. Zabýváme se samotným výběrem kávových zrn, jejich odrůd, na jaký stupeň zrna upražit, jak jemně upraženou kávu umlít.

Tento výběr můžete ochutnat u nás v e-shopu.

Některé kávy jsou stálice, některé průběžně obměňujeme dle aktuální sklizně na farmách a našich aktuálních chutí.

Naším cílem je přivést vám do života maličkosti, které vám ten den přetočí vzhůru nohama a zlepší náladu :) A to máme nejradši :)

Rok 2020 - 2021

Neustále se zdokonalujeme. Naším hlavním cílem je především ekologická a automatická výroba. Hledáme lepší materiály, které jsou biologicky odbouratelné. Při výrobě i při balení balíčků tvoříme odpad pouze takový, který lze recyklovat.

Rozšiřujeme náš sortiment. Oproti létům předešlým, máme v nabídce kvalitní kávové příslušenství a prémiové oříšky, které odebíráme rovnou od pěstitelů z ciziny.

Matěj

Vystudovaný stavební inženýr s nesmírnou dávkou kreativity a lehkou hyperaktivitou vymýšlet a tvořit nové věci. Během bakalářského studia si v průběhu 3 let začal v garáži stavět KoloKavárnu.

A proč by taky ne ;)

Pokud máte v hlavě jakýkoliv šílený a určitě na 100 % neuskutečnitelný nápad, přijďte s ním za Matějem. Najde řešení. Domy, Stavby, KoloKavárny, …každý sen se přeci dá splnit.

Monika

Díky podivnostem v rodině Monika začala již v 17 letech cestovat, studovat a pracovat všude možně po světě – Nový Zealand, Amerika, Irsko, Čechy. Práci v kavárnách zbožňovala víc, než svoji profesi. Dostat kávu s namalovaným srdíčkem a úsměvem bylo to nejkrásnější. Ta dobrá nálada ji v Čechách dost scházela.  V roce 2014 se vrátila zpět do Pardubic a tentokrát natrvalo.

Potkala totiž Matěje. Spolu otevřeli svoji kavárnu. Tak trochu jinou kavárnu.

KoloKafe DoppieCoffee, kde dostanete skutečně dobrou kávu od príma usměvavých lidí. Takoví zákazníci k nám na oplátku chodí na kávu. A to nás baví:)

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
eco
Myslíme na životní prostředí

Zatím naše filtrační sáčky nejsou humusovatelné, ale usilovně na tom pracujeme. Již tento rok, chceme začít výrobu ze zcela kompostovatelných materiálů.

Již nyní však děláme pro životní prostředí maximum. Můžete nám zaslat naše obaly, my vám proplatíme náklady na dopravu a my obaly ekologicky a smysluplně zlikvidujeme. Před odesláním filtračních sáčků je potřeba, abyste je zbavili kávové sedliny. Tu můžete použít třeba na ekologický kompost. Minimální množství vámi odeslaných použitých obalů je 1 kg.

Před odesláním je potřeba nás kontaktovat, sdělíme vám informace o odeslání.