Myslíme na životní prostředí

Myslíme na životní prostředí

 

I když se může zdát, že naše kávové filtry jsou odpadem navíc, jsou mnohonásobně ekologičtější než výroba kávovaru. Proto kdo si připravuje Kávu do kapsy a nepoužívá tedy kávovar, chová se velice ekologicky. Samozřejmě jsou i ekologičtější přípravy kávy, jako třeba ve frenchpressu nebo aeropressu. Tyto přípravy produkují ještě méně odpadu (včetně výroby frenchpressu nebo aeropressu), avšak jsou velice zdlouhavé a technicky náročné.

Káva do kapsy je tedy ideální způsob přípravy kávy, který je vhodný jak z pohledu ekologie, tak z pohledu rychlosti a kvality přípravy.

 

Proč je Káva do kapsy výrazně ekologičtější než příprava kávy v kávovaru?

Slyšeli jste někdy pojem „ekologický batoh“? Význam je jednoduchý. Ekologický batoh udává množství spotřebovaného materiálu, vody, paliva apod., tedy součet zdrojů které jsou zapotřebí pro výrobu daného produktu. Například pro výrobu 1 mobilního telefonu, který váží 80 g je zapotřebí cca 100 kg vstupních zdrojů. Z toho lze vyvodit, že pro výrobu 1 kávovaru, který váží 16 kg, je zapotřebí cca 20 tun materiálu.  Proti tomu jeden filtrační sáček Kávy do kapsy, který váží 0,001 kg, představuje ekologický batoh o váze cca 1 kg.

Životnost kávovaru můžeme uvažovat cca 4 000 káv, tudíž na jednu kávu je zapotřebí 5 kg ekologického batohu. A to neuvažujeme ekologický dopad odvápňujících a čistících prostředků a ekologický batoh elektrické energie, která je nutná na provoz.

Z toho vyplývá, že ekologický dopad Kávy do kapsy je více než 5x nižší než příprava kávy v kávovaru.

Zdroj: https://remobil.cz/wp-content/uploads/2021/01/Elektronicka_prirucka_ucitele_final.pdf

Objednejte
DEGUSTAČNÍ BALÍČEK 98 Kč S DOPRAVOU ZDARMA
a v případě nespokojenosti vám vrátíme celou částku

kdekoliv

Kávu lze připravit
kdekoliv a kdykoliv

rucni

Používáme znovu-uzavíratelné obaly a z kávy nevyprchá žádné aroma

namleto

Kávu pražíme 3x měsíčně
a je tak stále čerstvá

namleto

Není potřeba kávovar ani jiné příslušenství

namleto

Dárek zdarma při nákupu nad 500 Kč

namleto

Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč

namleto

Myslíme na životní prostředí

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
eco
Myslíme na životní prostředí

Zatím naše filtrační sáčky nejsou humusovatelné, ale usilovně na tom pracujeme. Již tento rok, chceme začít výrobu ze zcela kompostovatelných materiálů.

Již nyní však děláme pro životní prostředí maximum. Můžete nám zaslat naše obaly, my vám proplatíme náklady na dopravu a my obaly ekologicky a smysluplně zlikvidujeme. Před odesláním filtračních sáčků je potřeba, abyste je zbavili kávové sedliny. Tu můžete použít třeba na ekologický kompost. Minimální množství vámi odeslaných použitých obalů je 1 kg.

Před odesláním je potřeba nás kontaktovat, sdělíme vám informace o odeslání.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení