Jak si zajistit horkou vodu na přípravu kávy na cestách

 

Ať už potřebujete ohřát jídlo, uvařit polévku nebo si třeba připravujete kávu, budete potřebovat horkou vodu. V přírodě na to musíte být nachystaní a patřičně vybavení. Jaké jsou možnosti zajištění horké vody v přírodě, to popisujeme na následujících řádcích.

 

Termoska

Neboli nádoba s izolační vrstvou. Nejčastěji je termoska plastová nebo ocelová. Tepelně izolační vrstva je tvořena vzduchovou mezerou, takže nádoba se skládá ze dvou vrstev, přičemž izolační vrstva je mezi jednotlivými částmi. Lepší termosky můžou mít izolační vrstvu i z vakua.

Termosku si můžete snadno i vytvořit. Postačí jakákoliv láhev (například PET láhev), kterou zabalíte do izolace z ručníku nebo z oblečení. Čím pečlivěji láhev zabalíte, tím vám horká voda vydrží delší dobu.

 

Plynový vařič

Běžným způsobem, jak přivést vodu k varu je ohřev pomocí vařiče se zásobníkem s propan-butanem. Sestava se skládá z tzv. kartuše, která je naplněna stlačeným plynem, který je při vyšším tlaku tekutý, a z hořáku. Zásobníků i hořáků existuje velké množství druhů. Na trhu jsou k dostání skládací hořáky, kartuše různých velikostí nebo se speciální mixem plynu, který je určen do konkrétního počasí a doba přípravy vody je tak co nejkratší.

 

Oheň

Stačí zapalovač nebo křesadlo a něco co hoří. Jen berte v potaz, že rozdělávat oheň v lese a v jeho blízkosti je zakázané. Vhodnou nádobu na ohřev vody máme i našem sortimentu, je to nerezový ešus.

 

Lihový vařič

Spoustu lidí zajisté zná Pepo aneb pevný podpalovač. Je to chemický výrobek firmy Severochema. Pepo se umístí do kovového hořáku, kde se zapálí. Nádoba s vodou se umístí nad tento hořák, čímž se ohřeje voda. Tento způsob je zdlouhavější, oproti rozdělanému ohni nebo plynovému vařiči má však své výhody. Oproti plynovému vařiči je levnější na pořízení, takže pokud jedete do přírody jednou dvakrát do roka, může to být pravá volba pro vás.

 

 

Rosolovitý petrolej

Jedná se o plechovku naplněnou čirým slizem. Z ní se sundá víčko, vytáhne nástavec (na ten se postaví nádoba) a celé se to zapálí. Po skončení vaření se jednoduše zaklopí zpět víčko. 

 

Benzínové vařiče

jsou podobné jako plynové, ale bývají méně skladné a je u nich častý problém s ucpáváním trysek. Na druhou stranu láhev paliva vydrží o něco déle než láhev plynová. Manipulace s nimi není tak příjemná jako u plynu.

 

Bateriový vařič

Existují rychlovarné konvice, které jsou přizpůsobeny nízkému napětí baterií. Jejich primární použití je pro napojení na baterii automobilu, či motocyklu. Místo klasické vidlicové zástrčky je kabel ohřívače ukončen zástrčkou do zapalovače automobilu. Takže si můžete pohodlně uvařit vodu na cestách ve svém autě, či motorce. Počítejte ale s výrazně delší přípravou než z rychlovarné konvice určené do běžné sítě na 230 V, která může trvat cca 20 minut.

 

Zajistit horkou vodu v přírodě může být trochu obtížné, ale co člověk neudělá pro to, aby si vychutnal dokonalý šálek své oblíbené kávy.

 

Ideální na cestování

Zkuste Kávu do kapsy. Naše šikovné kávové filtry, které jsou již naplněné namletou čerstvou kávou z těch nejlepších světových pražíren, vás přesvědčí, že žádný kávovar nepotřebujete. Jestli jste doma, v práci či na cestách, stačí vytáhnout šikovný pytlík a připravit si dokonalou kávu do 2 minut. Postačí vám jen hrnek a horká voda.

O co se jedná? Podívejte se na postup přípravy, ohromí vás jeho jednoduchost

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
eco
Myslíme na životní prostředí

Zatím naše filtrační sáčky nejsou humusovatelné, ale usilovně na tom pracujeme. Již tento rok, chceme začít výrobu ze zcela kompostovatelných materiálů.

Již nyní však děláme pro životní prostředí maximum. Můžete nám zaslat naše obaly, my vám proplatíme náklady na dopravu a my obaly ekologicky a smysluplně zlikvidujeme. Před odesláním filtračních sáčků je potřeba, abyste je zbavili kávové sedliny. Tu můžete použít třeba na ekologický kompost. Minimální množství vámi odeslaných použitých obalů je 1 kg.

Před odesláním je potřeba nás kontaktovat, sdělíme vám informace o odeslání.