Káva a těhotenství

 

Pravda o kávě

O kávě koluje neskutečně mnoho mýtů. Dříve byla brána za zdravotní riziko. Přeci jen se často jedná  o velmi silnou černou tekutinu, která v nás může vzbudit pomyšlení, že její konzumace nemusí být zdravá. Opak je ale pravdou! Pokud se káva připraví správně. To znamená, že je připravena z kvalitní kávy, která není přepražena. Během přípravy je taktéž  důležitá správná extrakce (například u espresa nepřesáhne délka extrakce 30 sekund). Káva je zcela zdravá a dokonce ji lze prohlásit za zdraví prospěšnou.

Káva je pro lidský organizmus prospěšná

Tvrzení, že kávu nesmí těhotné ženy, lidé s vysokým krevním tlakem, či že vylučuje vodu z těla, není  pravdivé. Neexistují studie, které by prokázaly její negativní vliv na tělo člověka. Ano, způsobuje zvýšení krevního tlaku, avšak jen po dobu několika minut nebo maximálně hodin a to  bezprostředně po požití  kávy (kofeinu). Pokud má někdo vysoký krevní tlak, káva za to nemůže. Musí si však dávat pozor ti, kteří mají extrémně vysoký krevní tlak, jelikož když požijí kávu, oněch pár minut, kdy jim kofein tlak zvýší, pro ně může být problematických, jelikož můžou na chvíli přesáhnout maximální zdravou hranici svého tělesného tlaku.

Přejít do kávy ve filtru

Káva vodu z těla nevylučuje. Pouze působí dráždivě, jak na vylučovací systém vody z těla, tak i pevné vylučování. Kvůli kofeinu ze sebe ničeho víc nevyloučíte, pouze k tomu dojde dřív.

A co těhotné ženy?

Z vlastní zkušenosti víme, že se káva s kofeinem může pít i v těhotenství. Sdělilo nám to několik na sobě nezávislých gynekologů a sami na vlastní oči jsme viděli studie, které neprokázaly žádné negativní účinky při těhotenství.

Pokud jsme Vás ani tak nepřesvědčili, zkuste naše bezkofeinové kávy.

 

Objednejte
DEGUSTAČNÍ BALÍČEK 129 Kč S DOPRAVOU ZDARMA
a v případě nespokojenosti vám vrátíme celou částku

JEDINEČNÉ VÝHODY

kdekoliv

Kávu lze připravit
kdekoliv a kdykoliv

rucni

Používáme znovu-uzavíratelné obaly a z kávy nevyprchá žádné aroma

namleto

Kávu pražíme 3x měsíčně
a je tak stále čerstvá

namleto

Není potřeba kávovar ani jiné příslušenství

namleto

Dárek zdarma při nákupu nad 500 Kč

namleto

Doprava zdarma při nákupu nad 1000 Kč

namleto

Myslíme na životní prostředí

Varianty balení
1 x 10 g Každý filtr s kávou je balený zvlášť
5 x 10 g, 10 x 10 g, 30 x 10 g Jednotlivé filtry s kávou jsou umístěny po více kusech do jednoho opětovně uzavíratelného obalu.
Postup přípravy
Odtrhni filtr
Nasaď na hrnek
Prolej horkou vodou