Káva a těhotenství

 

Pravda o kávě

O kávě koluje neskutečně mnoho mýtů. Dříve byla brána za zdravotní riziko. Přeci jen se často jedná  o velmi silnou černou tekutinu, která v nás může vzbudit pomyšlení, že její konzumace nemusí být zdravá. Opak je ale pravdou! Pokud se káva připraví správně. To znamená, že je připravena z kvalitní kávy, která není přepražena. Během přípravy je taktéž  důležitá správná extrakce (například u espresa nepřesáhne délka extrakce 30 sekund). Káva je zcela zdravá a dokonce ji lze prohlásit za zdraví prospěšnou.

 

Káva je pro lidský organizmus prospěšná

Tvrzení, že kávu nesmí těhotné ženy, lidé s vysokým krevním tlakem, či že vylučuje vodu z těla, není  pravdivé. Neexistují studie, které by prokázaly její negativní vliv na tělo člověka. Ano, způsobuje zvýšení krevního tlaku, avšak jen po dobu několika minut nebo maximálně hodin a to  bezprostředně po požití  kávy (kofeinu). Pokud má někdo vysoký krevní tlak, káva za to nemůže. Musí si však dávat pozor ti, kteří mají extrémně vysoký krevní tlak, jelikož když požijí kávu, oněch pár minut, kdy jim kofein tlak zvýší, pro ně může být problematických, jelikož můžou na chvíli přesáhnout maximální zdravou hranici svého tělesného tlaku.

Káva vodu z těla nevylučuje. Pouze působí dráždivě, jak na vylučovací systém vody z těla, tak i pevné vylučování. Kvůli kofeinu ze sebe ničeho víc nevyloučíte, pouze k tomu dojde dřív.

 

A co těhotné ženy?

Z vlastní zkušenosti víme, že se káva s kofeinem může pít i v těhotenství. Sdělilo nám to několik na sobě nezávislých gynekologů a sami na vlastní oči jsme viděli studie, které neprokázaly žádné negativní účinky při těhotenství.

Pokud jsme Vás ani tak nepřesvědčili, zkuste naše bezkofeinové kávy.

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
eco
Myslíme na životní prostředí

Zatím naše filtrační sáčky nejsou humusovatelné, ale usilovně na tom pracujeme. Již tento rok, chceme začít výrobu ze zcela kompostovatelných materiálů.

Již nyní však děláme pro životní prostředí maximum. Můžete nám zaslat naše obaly, my vám proplatíme náklady na dopravu a my obaly ekologicky a smysluplně zlikvidujeme. Před odesláním filtračních sáčků je potřeba, abyste je zbavili kávové sedliny. Tu můžete použít třeba na ekologický kompost. Minimální množství vámi odeslaných použitých obalů je 1 kg.

Před odesláním je potřeba nás kontaktovat, sdělíme vám informace o odeslání.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení