Množství kofeinu v kávě


Kofein a energetické nápoje

Na obsah kofeinu, který byl uměle přidán existuje norma, která předepisuje maximální množství kofeinu ve 100 ml nápoje, které je 32 mg. Tudíž v energetických nápojích, jako je Semtex®, Red Bull® a třeba Big Schock ® je kofeinu 3 x méně než v naší Dee Bee kávě.

 

Kofein v kávě

V kávě je kofeinu obsaženo zdaleka nejvíce, a to například v naší Dee Bee kávě, která je kofeinem přímo nabyta. To je zajištěno především obsahem robusty. Robusta (druh kávovníku) je známa tím, že obsahuje cca 2-3 x více kofeinu než arabika a při našem měření jsme zjistili, že ve 100 ml naší Dee Bee je cca 100 mg kofeinu, což je pořádná dávka, která rychlým způsobem (cca do 1 minuty od vypití kávy) zajistí čilost organismu.

 

Máme pro vás typ!

Zkuste Kávu do kapsy. Naše šikovné kávové filtry, které jsou již naplněné namletou čerstvou kávou z těch nejlepších světových pražíren, vás okouzlí svou jednoduchou přípravou a dokonalou chutí. Jestli jste doma, v práci či na cestách, stačí vytáhnout šikovný pytlík a připravit si dokonalou kávu do 2 minut. Postačí vám jen hrnek a horká voda.

O co se jedná? Podívejte se na postup přípravy, ohromí vás jeho jednoduchost

 

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.