Množství kofeinu v kávě


Kofein a energetické nápoje

Na obsah kofeinu, který byl uměle přidán existuje norma, která předepisuje maximální množství kofeinu ve 100 ml nápoje, které je 32 mg. Tudíž v energetických nápojích, jako je Semtex®, Red Bull® a třeba Big Schock ® je kofeinu 3 x méně než v naší Dee Bee kávě.

 

Kofein v kávě

V kávě je kofeinu obsaženo zdaleka nejvíce, a to například v naší Dee Bee kávě, která je kofeinem přímo nabyta. To je zajištěno především obsahem robusty. Robusta (druh kávovníku) je známa tím, že obsahuje cca 2-3 x více kofeinu než arabika a při našem měření jsme zjistili, že ve 100 ml naší Dee Bee je cca 100 mg kofeinu, což je pořádná dávka, která rychlým způsobem (cca do 1 minuty od vypití kávy) zajistí čilost organismu.

 

Máme pro vás typ!

Zkuste Kávu do kapsy. Naše šikovné kávové filtry, které jsou již naplněné namletou čerstvou kávou z těch nejlepších světových pražíren, vás okouzlí svou jednoduchou přípravou a dokonalou chutí. Jestli jste doma, v práci či na cestách, stačí vytáhnout šikovný pytlík a připravit si dokonalou kávu do 2 minut. Postačí vám jen hrnek a horká voda.

O co se jedná? Podívejte se na postup přípravy, ohromí vás jeho jednoduchost

 

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.
eco
Myslíme na životní prostředí

Zatím naše filtrační sáčky nejsou humusovatelné, ale usilovně na tom pracujeme. Již tento rok, chceme začít výrobu ze zcela kompostovatelných materiálů.

Již nyní však děláme pro životní prostředí maximum. Můžete nám zaslat naše obaly, my vám proplatíme náklady na dopravu a my obaly ekologicky a smysluplně zlikvidujeme. Před odesláním filtračních sáčků je potřeba, abyste je zbavili kávové sedliny. Tu můžete použít třeba na ekologický kompost. Minimální množství vámi odeslaných použitých obalů je 1 kg.

Před odesláním je potřeba nás kontaktovat, sdělíme vám informace o odeslání.