Obsah kofeinu v kávě vs. Red Bull

Jen abychom si na začátek udělali jasno co je kofein, viz wikipedia: „Kofein (podle rostliny Coffea arabica, česky kávovník arabský) je alkaloid, který příznivě stimuluje centrální nervovou soustavu a srdeční činnost. Kofein je pravděpodobně nejrozšířenější stimulant na světě“

 energy drinky

Kde všude kofein je?

Z toho vyplývá, že přirozeně se vyskytuje v kávě. Ne však pouze v kávě, ale také v čaji a v kakau, v těchto nápojích z přírodních surovin, je však kofeinu cca 10 x méně. Kofein se také vyskytuje v nápojích a v potravinách, kde byl uměle přidán. Například v různých energetických nápojích, kolových nápojích, ale také třeba ve žvýkačkách apod.

 

Káva a kofein

V kávě je však kofeinu výrazně nejvíce a to například v naší Ranní kávě, která je kofeinem přímo nabyta. To je zajištěno především obsahem robusty. Robusta (druh kávovníku) je známa tím, že obsahuje cca 2-3x více kofeinu než arabika a při našem měření jsme zjistili, že ve 100 ml kávy je v Dee Bee kávě cca 100 mg kofeinu, což je pořádná dávka, která velice rychlým způsobem (cca do 1 minuty od vypití kávy) zajistí čilost organismu.

Na obsah kofeinu, který byl uměle přidán existuje norma, která předepisuje maximální množství kofeinu ve 100 ml nápoje což je 32 mg. Tudíž v energetických nápojích, jako je Semtex®, Red bull®  a třeba Big schock ® je kofein 3 x méně než v naší Ranní kávě.

Nemusíte se však bát nějakých negativních účinků. Množství kofeinu (100 mg na 100 ml) je zdravý neškodlivý, tělo bez problému vydrží i 20 x tolik. Navíc v kávě se nevyskytuje žádný cukr, žádné umělé barviva, stabilizátory a další přidané látky, které jsou ve výše zmiňovaných energetických nápojích. Ba naopak, káva obsahuje velké množství antioxidantů a látek podporující zdraví. Tudíž nejlepší, nejzdravější a legální povzbuzovač lidského organismu je káva. Například naše Dee Bee káva.

 

Náš typ

Zkuste Kávu do kapsy. Naše šikovné kávové filtry, které jsou již naplněné namletou čerstvou kávou z těch nejlepších světových pražíren, vás přesvědčí, že žádný kávovar nepotřebujete. Jestli jste doma, v práci či na cestách, stačí vytáhnout šikovný pytlík a připravit si dokonalou kávu do 2 minut. Postačí vám jen hrnek a horká voda.

O co se jedná? Podívejte se na postup přípravy, ohromí vás jeho jednoduchost

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.