Lógr z kávy, k čemu všemu se dá použít?

Lógr je upražená káva, namletá a vyextrahovaná či vyluhovaná. Je to již použitá káva. Nejčastěji se lógr vyhazuje. U nás v kavárně lógr nevyhazujeme, avšak ho darujeme k dalšímu zpracování. Co vše se s ním dá udělat, to si povíme v tomto článku.

 logr

Hnojivo

Již použitá káva je výborné hnojivo. Není již vhodná pro konzumaci, avšak obsahuje spoustu látek, které můžou vstřebat rostliny. Ať pěstujeme na zahradě či pouze v květináčích doma v bytě, můžeme lógr využít. Umělé hnojiva zakoupené v obchodech nemusí být ekologické a navíc stojí nějaké ty peníze. Při používání Kávy do kapsy dostanete v podstatě hnojivo zdarma. Po přefiltrování kávy, stačí lógr z filtračního pytlíku vysypat rovnou do květináče, na kompost či na záhonek.

 

Odpuzovač škůdců na zahradě

Pokud máte problémy s mandelinkou bramborovou, se slimáky či s mšicemi, lógr z kávy vám pomůže. Stačí vysypat lógr okolo rostlin a škůdci se nebudou šířit dál. Na již napadené rostliny vám lógr nepomůže, ale na zdravé rostliny se škůdci za pomoci lógru z kávy nedostanou. Kolik stojí postřiky proti škůdcům? Jsou ekologické? S Kávou do kapsy dostanete tento zahradní lék zdarma.

 

Piling

Piling slouží k zbavení staré a odumřelé kůže na povrchu těla. Za pomoci krémů a masek, které obsahují drobné pevné částečky, které působí jako abrazivo  (brousidlo), se při tření po pokožce stará kůže odírá a odstraňuje. Opět tyto krémy něco stojí. S kávou do kapsy dostanete pilingové médium zdarma a je se stoprocentní jistotou přírodní a zdraví neškodlivé. To se o všem pilingových krémech říci nedá.

 

Pleťová maska a zábal na vlasy

Velké množství vitamínů, minerálů a antioxidantů se při luhování kávy do samotného nápoje nedostanou a zůstávají v lógru. Lógr z několika filtrovaných káv si můžete nanést na pleť či vlas a nechat cca 20 minut působit. Příznivé látky se dostanou do pokožky či vlasů a blahodárně tak působí na vzhled člověka. Ke Kávě do kapsy dostanete pleťový zábal zdarma.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.