Tradiční způsoby příprav kávy vs. káva do kapsy

Je mnoho způsobů, jak si kávu doma či na cestách připravit. V tomto článku si zrekapitulujeme způsoby, které to jsou a povíme si o jejich výhodách a nevýhodách. Postupně se propracujeme od těch nejběžnějších až po ty nejideálnější.

 způsoby přípravy kávy

  1. „Česká“ turecká káva

Tento způsob přípravy zná téměř každý. Mletá káva cca 10 g se nasype do hrnku a zaleje vroucí vodou. Na tom není nic špatného, problém vzniká, když se káva vyluhuje, ale extrakce pokračuje, jelikož se lógr z hrnku nevyjme. Z mleté kávy se pak do kávového nápoje dostávají i látky, které nejsou pro konzumaci vhodné. Například různé třísloviny, které můžou dost podráždit žaludek. Tento způsob přípravy kávy nedoporučujeme.

 

  1. Rozpustná káva

Výroba rozpustné kávy je stejná jako například u masoxu. Uvaří se velké množství kávy z běžné zrnkové mleté kávy. Lógr se přefiltruje a následně se z výsledného nápoje odpaří voda. Sušina je rozpustná káva, která se po opětovném zalití vodou opět stává kávou. K výrobě rozpustné kávy se často využívá nejnekvalitnější zrna. Do sušin jsou přidávány různé stabilizátory pro zajištění trvanlivosti a větší pěnivosti. Rozpustná káva má vždy svou typickou chuť, lépe řečeno pachuť. Tento způsob přípravy kávy je dost rychlý, ale ze zdravotních i z kvalitativních důvodů jej nedoporučujeme.

 

  1. Turecká káva

Existuje i jiný způsob přípravy turecké kávy, který nelze nazvat českým a dosti se liší od toho námi popisovaného způsobu viz bod 1. Správná turecká káva se připravuje v džezvě. Do džezvy se nasype 6-9 g velmi jemně namleté kávy a zalije se cca 10 ml vody. Džezva, která má dřevěný držák se položí do nádoby s rozžhaveným pískem. Pomocí horkého písku se voda v džezvě přivede k varu. Vždy těsně před vybublání vody se džezva z písku vytáhne a tak se teplota vody sníží a nevybublá. Tento proces se opakuje třikrát a poté se káva přelije do hrnku pro konzumaci. Zajímavý a kvalitní způsob přípravy, který je však často u nás nerealizovatelný. Nebo máte doma nádobu s rozpáleným pískem?

 

  1. Frenchpress

Frenchpress se skládá ze skelněné nádoby a z kovového síta. Hrubě namletá káva se nasype do skleněné nádoby, zalije se vroucí vodou a nechá se cca 3 minuty luhovat. Poté se pomocí sítka přecedí lógr a kávový nápoj se přelije do hrnku. Oblíbený způsob přípravy kávy, musíte mít však k dispozici namletou kávu, či vlastnit mlýnek. U frenchpressu se někdy stává, když nalíváme horkou vodu, sklo praskne. To je známka nekvalitního frenchpressu. Kvalitní frenchpress stojí cca 1000 Kč a doba přípravy trvá do 10 minut i s mytím zařízení.

 

  1. Aeropress

Byl vynalezen v roce 2005 Alanem Adlerem a během krátké doby si získal oblibu po celém světě. Způsob přípravy je dosti podobný frenchpressu. Rozdíl je však v tom, že je použito navíc tlaku, který se ručně vyvine na aeropress a káva se tak rychleji přecedí. Kvalitní areropress stojí cca 1000 Kč a doba přípravy trvá do 10 minut i s mytím zařízení.

 

  1. Filtrovaná káva neboli V60

Skládá se z keramického „trychtýře“ do kterého se vloží filtrační papír. Do filtru se pak nasype mletá káva. Ta se postupně zalívá a do hrnku teče výsledný nápoj. Jednoduchá a kvalitní příprava. Filtrační aparatura V60 stojí cca 500 Kč. Doba přípravy i s mytím trvá do 5 minut. Musíte samozřejmě vlastnit i mlýnek.

 

  1. Káva do kapsy

Skládá se z jednorázového filtru, který již obsahuje čerstvě namletou a vysoce kvalitní kávu. Je balena ve speciálním obale, který zajistí, že aroma zůstává v kávě i delší dobu od namletí. Příprava je velice jednoduchá. Z filtračního pytlíku se odtrhne vrchní část, nasadí se na hrnek a postupně se prolívá vroucí vodou. Po naplnění hrnku přefiltrovanou kávou, se použitý pytlík vyhodí. Doba přípravy kávy trvá do 2 minut a výsledkem je dokonale přefiltrovaná káva. Hrubost mletí je precizně nastaveno již ve výrobě tak, aby filtrace byla ideální. Tento způsob přípravy kávy je nejrychlejší, nejjednodušší a kvalitou je stejný jako při přípravě pomocí V60 od profesionálního baristy ve špičkové kavárně.

 

Zkuste Kávu do kapsy. Naše šikovné kávové filtry, které jsou již naplněné namletou čerstvou kávou z těch nejlepších světových pražíren, vás přesvědčí, že žádný kávovar nepotřebujete. Jestli jste doma, v práci či na cestách, stačí vytáhnout šikovný pytlík a připravit si dokonalou kávu do 2 minut. Postačí vám jen hrnek a horká voda.

O co se jedná? Podívejte se na postup přípravy, ohromí vás jeho jednoduchost

 

Samozřejmě existuje mnohem více způsobů přípravy kávy, ale o nich si povíme třeba v jiných článcích.

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.